Napoli vs Salernitana, wynik meczu: 2-1

W dniu 13 stycznia 2024 roku na Stadio Diego Armando Maradona, odbył się mecz pomiędzy drużynami Napoli i Salernitana w ramach 20. kolejki włoskiej Serie A. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Napoli 2-1, po zaciętej rywalizacji, która trwała do samego końca.

Relacja z meczu

W niedzielnym starciu pomiędzy drużynami Napoli a Salernitana na Stadio Diego Armando Maradona emocje sięgały zenitu. Gospodarze sięgnęli po zwycięstwo 2-1 w ostatnich minutach starcia, zapewniając sobie trzy cenne punkty w Serie A.

Na starcie spotkania atmosfera na stadionie była niesamowita. Kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców, tworząc wręcz elektryzującą aurę na trybunach. Sędzią głównym tego starcia był Livio Marinelli, który starał się utrzymać kontrolę na boisku, choć momentami nie uniknął kontrowersyjnych decyzji.

W 29 minucie to goście objęli prowadzenie po trafieniu Domagoja Bradaricia, który wykorzystał asystę ze strony Antonio Candreva. Jednak tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą bramki udanej akcji Matteo Politano.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły z determinacją, starając się zdobyć decydujące trafienie. W końcowej fazie meczu, przy akompaniamencie okrzyków kibiców, to Napoli okazało się lepsze. Amir Rrahmani strzelił bramkę na wagę zwycięstwa w samej końcówce starcia, zapewniając swojej drużynie trzy punkty.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy, a emocje na trybunach nie opadały nawet po ostatnim gwizdku sędziego. Dla Napoli to ważne zwycięstwo, które daje im solidną pozycję w tabeli Serie A, podczas gdy Salernitana będzie musiała podjąć wysiłek, by odbudować swoją formę przed kolejnymi meczami ligowymi.

Żółte kartki padały jak na zawołanie, a sędzia musiał zastosować surowe kary wobec kilku zawodników. Jens Cajuste, Khvicha Kvaratskhelia i Amir Rrahmani z Napoli oraz Mateusz Łęgowski i Domagoj Bradarić z Salernitany zostali ukarani żółtymi kartkami. W końcówce meczu Kvaratskhelia i Bradarić otrzymali drugą żółtą kartkę, co skutkowało ich wyrzuceniem z boiska.

Warto również wspomnieć o nadchodzących meczach dla obu drużyn. Napoli zmierzy się z Fiorentiną, Lazio i Veroną, natomiast Salernitana stanie naprzeciwko Genoi, AS Romy i Torino. Te spotkania zapowiadają się niezwykle emocjonująco, a kibice z pewnością nie mogą się doczekać kolejnych widowisk na włoskich boiskach.