Spotkanie Empoli - Napoli, wynik końcowy 1-0

Wczorajszy mecz pomiędzy Empoli a Napoli w ramach 33. kolejki włoskiej Serie A zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Jednobramkowe starcie na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena zakończyło się rezultatem 1-0 na korzyść drużyny Empoli. Spotkanie to odbyło się 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:00 czasu lokalnego, a relację prezentujemy dzisiaj, 22 kwietnia 2024 roku.

Mecz Serie A: Empoli - Napoli 1-0

Stadio Carlo Castellani - Computer Gross Arena przywitało kibiców na emocjonującym starciu pomiędzy drużynami Empoli i Napoli. Sędzią głównym spotkania był Gianluca Manganiello z Włoch. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty.

Sprawozdanie z meczu:

4. minuta - **GOL!** To idealny początek dla gospodarzy! Andrea Cerri strzela bramkę po asyście od Emmanuel Gyasi, dając Empoli prowadzenie 1-0.

37. minuta - Pierwsza żółta kartka meczu trafia do Juana Jesusa z Napoli, który zbyt ostro interweniował w środku boiska.

54. minuta - Giuseppe Pezzella z Empoli otrzymuje żółtą kartkę za faul na przeciwniku, próbując zatrzymać szybką kontrę gości.

58. minuta - Bartosz Bereszyński dołącza do kolekcji kartek, otrzymując żółtą kartkę za brutalne wejście w nogi rywala.

90. minuta - Cyril Ngonge z Napoli dostaje żółtą kartkę za faul na linii środkowej boiska, próbując zatrzymać szybką akcję przeciwnika.

Po pełnym zaangażowania meczu, Empoli udaje się obronić swoje prowadzenie 1-0 do końcowego gwizdka. Oba zespoły prezentowały wysoki poziom piłki nożnej, ale to gospodarze mogą cieszyć się z trzech punktów. Następne wyzwania czekają Empoli na starcia z Atalantą, Frosinone i Lazio, natomiast Napoli zmierzy się z AS Romą, Udinese i Bologną.