Na stadionie Stadio Diego Armando Maradona dnia 2023-12-16 17:00 odbyło się spotkanie pomiędzy Napoli oraz Cagliari: 2-1 ```html

Mecz pomiędzy Napoli a Cagliari zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy. Po wyrównanym pierwszym czasie gry, drużyna Napoli zdołała wygrać po bramkach zdobytych w drugiej połowie. Spotkanie odbyło się 16 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00 na Stadio Diego Armando Maradona w ramach 16. kolejki Serie A.

```

Napoli vs. Cagliari: Serie A, kolejka 16

Mecz pomiędzy drużynami Napoli i Cagliari odbył się na Stadio Diego Armando Maradona w ramach 16. kolejki Serie A. Sędzią głównym spotkania był Matteo Marcenaro. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz.

W pierwszej połowie obie drużyny starały się kontrolować grę, ale żadna z nich nie potrafiła wykreować klarownych sytuacji podbramkowych. Mimo starań, wynik do przerwy pozostał 0-0.

W drugiej połowie Napoli wyszło zdecydowanie z większą determinacją. W 69. minucie Victor Osimhen otworzył wynik meczu, zdobywając gola po asyście Mário Rui. Jednak radość Napoli nie trwała długo, ponieważ zaledwie trzy minuty później Leonardo Pavoletti wyrównał dla Cagliari po zagraniu Zito Luvumbo.

Chwilę później, w 75. minucie, K. Kvaratskhelia zdobył bramkę na wagę zwycięstwa dla Napoli, ustalając wynik na 2-1. Zawodnicy obu drużyn nie szczędzili sił, starając się zdobyć kolejne bramki, jednak rezultat nie uległ zmianie.

W trakcie meczu arbiter pokazał wiele żółtych kartek, zarówno gospodarzom, jak i gościom. Było to wyraźne odzwierciedlenie zaciętej walki na boisku.

Mecz zakończył się zwycięstwem Napoli 2-1 nad Cagliari. Kolejne spotkania dla Napoli to Frosinone, AS Roma i Monza, natomiast Cagliari zmierzy się z Veroną i Empoli.