Mecz Napoli kontra Inter, wynik końcowy 0-3

W najnowszym starciu Serie A Napoli podejmowało Inter. Mecz zakończył się zwycięstwem Interu 3-0. Goście objęli prowadzenie już w pierwszej połowie i utrzymali przewagę do końcowego gwizdka. Starcie odbyło się na Stadio Diego Armando Maradona w ramach 14. kolejki ligowej.

Mecz pomiędzy drużynami: Napoli (Gospodarz) przeciwko Inter (Goście)

Data i godzina meczu: 3 grudnia 2023, godzina 19:45

Liga: Serie A

Kolejka: 14

Miejsce rozgrywki: Stadio Diego Armando Maradona

Sędzia Główny: Davide Massa

Relacja z meczu

Na Stadio Diego Armando Maradona odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Napoli a Interem. Gospodarze z Neapolu podejmowali drużynę z Mediolanu w ramach 14. kolejki Serie A. Warto zaznaczyć, że atmosfera na stadionie była niesamowita - kibice dopingowali swoje drużyny przez całe spotkanie, tworząc niezwykłą aurę.

Po pierwszej połowie wynik był korzystny dla Interu, który prowadził 1-0 po bramce zdobytej przez H. Çalhanoğlu'ego w 44. minucie po asyście N. Barelli. Napoli starało się odrobić straty, jednak defensywa Interu była niezwykle skuteczna.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie, a to Inter zdobył kolejne bramki. Najpierw N. Barella podwyższył prowadzenie w 61. minucie, a następnie M. Thuram ustalił wynik meczu na 0-3 strzelając bramkę w 85. minucie.

W trakcie meczu sędzia Davide Massa ukarał żółtymi kartkami kilku zawodników obu drużyn, a także pokazał czerwoną kartkę dla jednego z zawodników gospodarzy. Eljif Elmas został ukarany żółtą kartką w 58. minucie, podobnie jak Amir Rrahmani w 73. minucie. Z kolei Matteo Darmian i Marcus Thuram z Interu otrzymali żółte kartki odpowiednio w 78. i 85. minucie. Czerwoną kartkę nie otrzymał żaden z zawodników.

Wynik 0-3 na korzyść Interu pozwolił im utrzymać się na czele tabeli Serie A, podczas gdy Napoli będzie musiało podjąć wyzwanie rywalizacji z Juventusem, SC Bragą i Cagliari. Natomiast Inter czekają starcia z Udinese, Realem Sociedad i Legią Warszawa.

To było zdecydowanie emocjonujące spotkanie, pełne zwrotów akcji i wspaniałej gry ze strony obu drużyn. Kibice na pewno nie żałowali, że wybrali się na Stadio Diego Armando Maradona, by śledzić to niesamowite widowisko piłkarskie.