Porady dotyczące inwestowania w kryptowaluty: Podstawy inwestowania w Bitcoina

Kiedy rynek akcji przechodzi przez zmienną fazę, a rynek kryptowalut oferuje możliwość szybkiego zarabiania dolarów poprzez inwestowanie w nie, możesz pomyśleć o inwestowaniu w kryptowaluty. Musisz zrozumieć, że inwestowanie w kryptowaluty nie jest jak kupowanie akcji lub funduszy, które są zabezpieczonymi produktami finansowymi z regulowanymi rynkami i brokerami jako pośrednikami. Kryptowaluty nie są wspierane przez regulowane podmioty, co czyni je inwestycjami wysokiego ryzyka. Nie oznacza to jednak, że powinieneś całkowicie unikać inwestowania w waluty cyfrowe. Jeśli masz trochę pieniędzy i nie masz nic przeciwko podejmowaniu ryzyka z nimi, te nowe waluty cyfrowe mogą być właśnie tym, czego szukasz. Oto kilka przydatnych porad dotyczących inwestowania w kryptowaluty, abyś mógł podjąć świadomą decyzję przed zanurzeniem palców w tej wodzie.

Czym jest kryptowaluta?

Często usłyszysz ludzi odnoszących się do kryptowalut takich jak Bitcoin, Ether i Ripple jako cyfrowe złoto. Dzieje się tak, ponieważ kryptowaluty są formą cyfrowych pieniędzy, które nie są emitowane ani kontrolowane przez żaden rząd lub władze monetarne. Kryptowaluty są tworzone, przechowywane i przekazywane elektronicznie. Ta cyfrowa waluta jest przechowywana w wirtualnym portfelu, który można znaleźć na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Cyfrowy portfel działa jak konto bankowe, na którym można przechowywać, wysyłać i odbierać waluty cyfrowe. Za kryptowaluty można również kupować towary i usługi. Nie należy jednak mylić kryptowalut z walutą wirtualną, pieniędzmi internetowymi lub e-walutą, które są różnymi rodzajami walut cyfrowych. Kryptowaluty są podzbiorem walut alternatywnych, czyli altcoinów. Altcoins odnosi się do wszystkich walut cyfrowych, które nie są Bitcoin, który jest najbardziej znaną kryptowalutą. Altcoiny są przedmiotem handlu na giełdach internetowych, są wydobywane za pomocą komputerów lub są emitowane w ramach pierwszej oferty monet (ICO), w której firma sprzedaje część swoich zapasów w zamian za Bitcoin lub inne kryptowaluty.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Decydując się na inwestowanie w kryptowaluty, powinieneś być przygotowany na przejażdżkę rollercoasterem. Oczywiście możesz spróbować przewidzieć wzloty i upadki rynku, ale nie zawsze może Ci się to udać. Najlepiej zainwestować niewielką ilość gotówki, na której utratę możesz sobie pozwolić. Nie wkładaj wszystkich swoich jaj do jednego koszyka. Oznacza to, że powinieneś inwestować w różne waluty, zamiast tylko kupować Bitcoin.

Możesz inwestować w różne rodzaje kryptowalut za pośrednictwem giełd kryptowalutowych lub brokerów. Istnieje wiele stron internetowych, które oferują recenzje najlepszych giełd kryptowalutowych. Upewnij się jednak, że dokładnie przeczytasz recenzje, zanim zdecydujesz się dokonać wpłaty na jakąkolwiek giełdę kryptowalut. Giełdy kryptowalut zwykle pobierają niewielką kwotę jako opłatę za każdą transakcję. Niektóre giełdy mają również dzienne limity wypłat i mogą zamrozić lub zamknąć twoje konto, jeśli zauważą nietypową lub podejrzaną aktywność. Możesz również kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą brokera kryptowalutowego. Brokerzy kryptowalut są podobni do brokerów forex, gdzie możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ether, Ripple i inne altcoiny. Możesz również pożyczać kryptowaluty za pośrednictwem strony internetowej z pożyczkami peer-to-peer.