Spotkanie Napoli - Bologna, wynik 0-2

Zaskakująca porażka Napoli na własnym stadionie stała się faktem w ostatnią sobotę, gdy Bologna zademonstrowała swoją wyższość, pokonując gospodarzy 2-0. Spotkanie odbyło się w ramach 36. kolejki włoskiej Serie A na Stadio Diego Armando Maradona. Już na przerwę goście wyszli z dwubramkową przewagą, którą utrzymali do końca meczu, zadając bolesny cios ambicjom Napoli. Pomimo licznych ataków, zespół gospodarzy nie zdołał odwrócić losów meczu, co zdecydowanie wpłynie na ich pozycję w tabeli ligowej.

Sprawozdanie z meczu:

Na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu odbył się starcie pomiędzy miejscowym Napoli a drużyną Bologna. Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty.

Początek meczu był dynamiczny, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Już w 9. minucie meczu Bologna wyszła na prowadzenie po bramce strzelonej przez D. Ndoye. Gospodarze mieli trudności z odrobieniem straty, a sytuacja się pogorszyła w 12. minucie, gdy S. Posch podwyższył prowadzenie dla gości po asyście R. Calafioriego.

Napoli próbowało odwrócić losy spotkania, jednak zawodnicy Bologny świetnie się bronili i groźnie kontratakowali. W drugiej połowie gospodarze kontynuowali ofensywę, co skutkowało dwiema żółtymi kartkami dla Khvicha Kvaratskhelii i Jensa Cajuste'a z Napoli.

W dalszej części meczu obie drużyny starały się kontrolować grę, co skutkowało nerwową atmosferą na boisku. Ostatecznie sędzia musiał pokazać żółtą kartkę Jhonowi Lucumí z Bologny. Czerwone kartki nie padły ani po jednej ani po drugiej stronie.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bologny 2-0 nad Napoli. Goście pokazali się z bardzo dobrej strony, skutecznie wykorzystując swoje okazje pod bramką rywali. Napoli natomiast musi popracować nad skutecznością, aby osiągnąć lepsze rezultaty.

Na koniec warto wspomnieć, że następne mecze dla Napoli to starcia z Fiorentiną, Lecce oraz Juventusem, natomiast Bologna zmierzy się z Genoą.